Bloog Wirtualna Polska
Są 1 276 093 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

CZAS NA DOBRE ZMIANY!

czwartek, 21 października 2010 19:23

 

Zawsze jest coś, co można zrobić lepiej. Raz założony laur nie czyni nikogo zwycięzcą na wieki. Dlatego trzeba się zmieniać. Pracować nad tym, co niedopracowane. A jedyne co nas ogranicza to czas.

Przez ostatnie kilka lat podpatrywałam żarskich polityków, studiowałam i poszerzałam wiedzę, szykowałam się, żeby dzisiaj powiedzieć: Czas na dobre zmiany!

Myślę, że to jest właśnie ten moment, kiedy nasze miasto potrzebuje powiewu świeżości, nowych ludzi z pomysłami jak zmieniać Żary.

Jeżeli teraz nie przeprowadzimy dobrych zmian w zakresie pozyskiwania środków unijnych, gospodarki komunalnej czy jakości pracy, to za kilka lat może okazać się, że to drzewo jest piękne i rozłożyste, ale puste w środku.

Czas na dobre zmiany! - to coś więcej niż tylko hasło wyborcze, to pewna myśl przewodnia, która towarzyszyła mi podczas opracowywania programu obejmującego obszary najbardziej tych zmian wymagające. Państwo je doskonale znacie.

 

Program wyborczy ogłoszę po Wszystkich Świętych.

Zapraszam do odwiedzania bloga, witryny internetowej, oraz do oglądania filmików na kanale YouTube!

 


Podziel się
oceń
1
0

Polityka w kolorze blond

niedziela, 17 października 2010 18:58

 

Ostatnio forma pytająca stała sie dominującym środkiem mojej komunikacji ze znajomymi, przyjaciółmi, różnymi osobami, które spotykam na swojej drodze. Pytają: "Danka, po co ci to?". Dziwią się, że można prowadzić politykę w kolorze blond, rodzaju żeńskiego. Przecież to takie dziwne w naszych czasach, żeby kobieta sprawnie zarządzała przedsiębiorstwem, miała własne zdanie i przekonania. Dziwne prawda?

Kiedy już jakoś udaje mi sie wytłumaczyć, że chcę zrobić coś dla społeczeństwa, wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, padają kolejne pytania. "Co chcesz zmienić?", "Jak sobie poradzisz?". Uważacie, że nic nie wymaga zmian?

Dwie kluczowe sprawy mogłabym wymienić w ciemno. Redaktor Norbert Królik pisał ostatnio o tym, że pod względem funduszy pozyskiwanych z Unii Europejskiej, znajdujemy się w ogonku miast naszego województwa! Owszem, centrum zostało odrestaurowane, ale są ulice w Żarach, na których od dwudziestu lat nic się nie zmieniło! Ktoś tu chyba przespał okres, kiedy Polsce przypadała największa pula finansowa z UE.

Druga sprawa to przejrzystość zasad panujących w Urzędzie Miasta. Czy nikogo nie interesują raporty NIK, podział Pekomu na mniejsze spółki. Ile pieniędzy marnuje się w ten sposób?

Pieniędzy, które płyną z kieszeni podatników!

Nie pytajcie mnie czy poradzę sobie jako kobieta. Bo jako kobieta radzę sobie świetnie. Pytajcie, czy Żary chcą i potrzebują sprawnego zarządzania? Czy Żary chcą i potrzebują zmian?    

 

A wtedy odpowiem, że to czas najwyższy na dobre zmiany!

 


Podziel się
oceń
0
0

PRL-owska wizja miasta?

poniedziałek, 11 października 2010 22:53

Wizja miasta to jego wyobrażenie w przyszłości, aby spełniało aspiracje, marzenia oraz oczekiwania jego użytkowników. Pojęcie to odgrywa ważną rolę w kreowaniu rozwoju firmy. Nie jest tam niczym śmiesznym i obcym. Zachęcam, aby przeciwnicy jego stosowania zaglądnęli do Encyklopedii Zarządzania (trochę edukacji nigdy nie zaszkodzi).

Na rozwój miasta powinniśmy patrzeć strategicznie, z myślą o jego mieszkańcach dzisiaj i w przyszłości, a nie zgodnie z zasadą „a po nas choćby potop".

„Wizja jak za PRL, aby Żary rosły w siłę, a mieszkańcom żyło się dostatnio" (fragment komentarza osoby, która odwiedziła moją stronę, dziękuję bardzo).

- nie podoba się Wam?

- o co tu chodzi?

Idea PRL-owskiej wizji różni się zasadniczo od mojej, ona była realizowana z myślą o rządzących i tzw. swoich, reszta nie liczyła się. Ja myślę o tej reszcie.

Kiedy patrzę na Żary, wierzę, że wprowadzenie dobrych zmian przyniesie wymierne efekty. Jestem przekonana, że wizja rozwinięta w programie będzie najlepszą odpowiedzią na wyzwania stawiane społecznościom lokalnym w najbliższym czasie.

 


Podziel się
oceń
0
0

Obywatel jako klient, zleceniodawca.

niedziela, 10 października 2010 19:16

Największy kapitał polityka to wyborcy. Oni decydują, czy obdarują zaufaniem danego kandydata, czy kredyt takiej osoby się wyczerpał. Dokonując wyboru podczas głosowania, obywatel jest klientem, który kupuje od polityka produkt  -  wizja społeczno-polityczna, do której zakupu jest namawiany. Wraz z produktem proponowana jest mu pewna usługa - godne reprezentowanie i realizowanie tego o czym mówił przed wyborami.  Polityk to wykonawca zlecenia i jeżeli klient będzie niezadowolony, może się okazać, że więcej zleceń nie będzie. 

Uważam, że w relacjach polityka z wyborcą, szerzej obywatelem powinien być kreowany związek, który ma miejsce w dobrej profesjonalnej sprzedaży. Jest on oparty na rzetelności, zaufaniu, wartości dodanej oraz ciągłej weryfikacji jakości proponowanej usługi. Mieszkańcy to klienci, z których podatków utrzymywany jest urząd. To oni nas zatrudniają podczas wyborów i to im sprawujący mandat powinni poświęcać czas i uwagę.

 


Podziel się
oceń
0
0

Dlaczego kandyduję?

czwartek, 30 września 2010 23:41

Po pierwsze

Zespół  Szkół Katolickich, posiada stabilną i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz zarządzającą. Osiągamy bardzo dobre wyniki nauczania, o czym świadczą efekty ogólnopolskiego sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego oraz maturalnego. Nasza kondycja finansowa jest dobra. Poza nami przedsięwzięcia remontowe i inwestycyjne, które poszerzyły bazę edukacyjną placówki. Cele, które sobie wyznaczyłam zostały zrealizowane.

Po drugie

Za mną 8 lat pracy na rzecz lokalnego samorządu.  Dzięki zaufaniu jakim obdarzyli mnie mieszkańcy naszego miasta, dwukrotnie reprezentowałam ich w Radzie Powiatu Żarskiego.  Mam doświadczenie w tym zakresie. Szczególne umiejętności zdobyłam pracując  w Zarządzie Powiatu oraz przewodnicząc Komisji Finansów i Budżetu.

Po trzecie

Moją wiedzę, energię, zapał pragnę wykorzystać  w pracy na rzecz naszego miasta,  z którym  jestem związana od prawie 30 lat. Najbliższe lata to szansa na dalszy rozwój, ale one wymagają dynamicznego działania, dlatego czas na zmiany w funkcjonowaniu miasta.

To nasz czas na dobre zmiany!


Podziel się
oceń
0
0

niedziela, 17 grudnia 2017

Licznik odwiedzin:  4 392  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum

O moim bloogu

Blog Wyborczy Danuty Madej, kandydatki Forum Samorządowego Powiatu Żarskiego na burmistrza miasta Żary

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 4392

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl