Bloog Wirtualna Polska
Są 1 276 093 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Przedsiębiorcom

sobota, 06 listopada 2010 22:07

 

Fundusze unijne nie są lekarstwem na wszystko. W związku z tym powinniśmy pozyskiwać inwestorów     z zewnątrz oraz wspierać rozwój tych, którzy już na naszym terenie prowadzą działalność i w efekcie powiększać budżet miasta.

 

Jeżeli zostanę burmistrzem, w pierwszej kolejności zwrócę się do gmin powiatu żarskiego oraz władz naszych zachodnich sąsiadów, aby utworzyć Radę Rozwoju Regionalnego, która wspólnie opracowywałaby koncepcje gospodarcze. W ten sposób stworzymy spójną i uzupełniającą siebie nawzajem strukturę informacyjno-doradczą, która usprawniłaby wiele działań z zakresu gospodarki.

 

Celem moich działań jest kreowanie Żar jako marki. W ten sposób miasto przestałoby być anonimowe   i kojarzone w świecie inwestorów. Możemy to osiągnąć poprzez stworzenie wspólnego portalu internetowego promującego naszych przedsiębiorców – zarówno tych dużych jak i tych mikro. Wspólne występowanie na targach i konferencjach wykreowałoby wizerunek Żar, jako solidnego i stabilnego partnera. Do tej pory był to obszar praktycznie nieistniejący w ramach polityki prowadzonej przez burmistrza. Rozumiem, że wspólne imprezy kulturalne zbliżają, ale niestety nie do poprawy jakości życia mieszkańców. Powinny im towarzyszyć spotkania biznesowe.

Równocześnie taka promocja odbywałaby się z korzyścią dla naszych przedsiębiorców małych i dużych. Pomysłowa i rozsądna kampania reklamowa z pewnością przyniosłaby miastu rozgłos, a co ważniejsze – pieniądze.

 

Jeżeli jakiś inwestor chciałby ulokować swój biznes właśnie w Żarach, to od początku będziemy dbać o to, aby nie chciał szukać innego miejsca. Od pierwszej chwili będzie indywidualnie obługiwany przez urządnika zaznajomionego z tematem.

 Relacje ratusz–biznesmeni usprawni zebranie informacji o problemach rodzimych firm poprzez konsultacje społeczne i stworzenie systemowych rozwiązań.

 

Zgodnie z priorytetami z obszaru I zapewnię:

 -        przejrzystość w ulgach dla inwestorów, stworzę jasne kryteria zwalniania z podatków od nieruchomości, dzierżaw i czynszów pobieranych prze miasto;

-        będę brać pod uwagi opinie mieszkańców dotyczące rozwoju biznesu tak, aby nie prowadzić polityki oderwanej od rzeczywistości.

 

Oprócz dobrego menadżera, Żary potrzebują pomysłu na to, jak się rozwijać i robić to z klasą.            Co z tego, że zmiany sprowadzą się jedynie do wymiany władzy, skoro pomysły i metody pozostaną takie same. Musimy wyjść na przeciw inwestorom, bo oni sami do nas nie przyjdą. Czasy kiedy nieruchomość i tania siła robocza ściągały inwestycje zagranicznych firm już minęły. Teraz my musimy stworzyć silną markę, aby na rynku podobnych produktów wyróżniać się i budzić zainteresowanie.

 

 

Podziel się
oceń
3
4

Więcej na ten temat


niedziela, 17 grudnia 2017

Licznik odwiedzin:  4 391  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum

O moim bloogu

Blog Wyborczy Danuty Madej, kandydatki Forum Samorządowego Powiatu Żarskiego na burmistrza miasta Żary

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 4391

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl